همکاران ما

همکاران ما

با افتخار اعلام می کنیم که متخصصین برجسته تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و ال جی به صورت دائمی فعالیت خود را با تیم ما آغاز کرده اند. در زیر خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند را معرفی می کنیم و امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد :

خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ :

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی :

تعمیرات تلویزیون ال جی

 تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر یخچال ال جی

 

تایمر دیفراست فریزر

تایمر دیفراست مکانیکی، چرخه دیفراست فریزر را کنترل می‌کند. در مدل‌های قدیمی‌تر، تایمر به صورت مستمر کار می‌کند و تقریباً هر شش ساعت برق را برای سیستم خنک کننده خاموش می‌کند و برق را به گرمکن دیفراست می‌فرستد. در مدل‌های جدیدتر، تایمر تنها زمانی پیش می‌رود که کمپرسور یا چرخه دیفراست در حال اجرا است—که این یعنی بهبود کارآمدی. زمانی که تایمر پیش می÷پ  ‌رود، برق المنت گرمایی خاموش می‌شود و به سیستم خنک کننده بازگردانده می‌شود. اگر تایمر پیش نرود، فریزر یا در حالت دیفراست یا در حال خنک کنندگی قفل می‌شود و به ترتیب به عدم خنک کنندگی یا تشکیل برفک منجر می‌شود.

هشدار: پیش از هر  گونه تست یا تعمیر، لطفاً اصول ایمنی را مطالعه و رعایت کنید.

پیش از تست تایمر دیفراست، فریزر را از برق جدا کنید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.

تایمر دیفراست معمولاً زیر شبکه جلویی یافته می‌شود. این تایمر ممکن است پشت پوشش صفحه درون فریزر در کنسول کنترل دما یا زیر فریزر نزدیک کمپرسور یافته شود.

برای بررسی اینکه آیا تایمر دیفراست در مرحله پیش فاز موفق است یا خیر، پیچ پیشروی را پیدا کرده و در جهت عقربه‌های ساعت بگردانید تا زمانی که صدای کلیک بشنوید. این کار تایمر را به حالت بعدی می‌برد. اگر تایمر در حالت خنک کنندگی بود، اکنون در حالت دیفراست است. 35 دقیقه صبر کنید و بررسی کنید که آیا حالت دیفراست را ترک کرده و به حالت سردکنندگی رسیده است یا خیر (صدای کمپرسور را بشنوید). اگر تایمر پیشروی نکرد، تایمر موتور احتمالاً خراب است و کل تایمر باید تعویض شود. اگر تایمر همانطور که باید پیشروی کرد، آنگاه باید گام‌های زیر را برای تست کردن الکتریکی سوئیچ دنبال کنید.

تایمر معمولاً به کمک یک یا دو پیچ در جای خود نگه داشته می‌شود. پیچ‌ها را باز کنید و به آرامی‌تایمر را به اندازه کافی بکشید تا کانکتور سیم پیچی جدا شود. کانکتور را می‌توان با کشیدن محکم و حرکت دادن به چپ یا راست جدا کرد. نیازی به اشاره به جایگاه وایرها نیست چون پریز کانکتور کلید دار است به گونه ای که می‌توان آن را به یک روش جایگزین کرد.

با استفاده از مولتی متر، تایمر را از نظر اتصالی تست کنید. تنظیمات مولتی متر را روی X1 قرار دهید. تایمر چهار ترمینال دارد. ترمینال مشترک را پیدا کنید، باید برچسب 3 یا C داشته باشد. اگر ترمینال‌ها برچسب گذاری نشده باشند، تعیین کنید که کدام ترمینال با وایر مشترک در پریز کانکتور تلاقی دارد. این ترمینال معمولاً وایر سفید دارد.

زمانی که ترمینال مشترک را پیدا کردید، یک میله را به آن وصل کنید. میله دیگر را به هر یک از سه ترمینال باقیمانده وصل کنید. مولتی متر باید صفر یا نزدیک به صفر اوهم (که نشان دهنده اتصال است) را برای هر یک جفت از ترمینال‌ها و احتمالاً دو جفت نشان دهد. جفت سوم ترمینال‌ها باید عدم اتصالی (بی نهایت) را نشان دهند.

سوئیچ تایمر را پیدا کنید و آن را تا زمانی که صدای کلیک بشنوید بگردانید. اکنون تایمر را همانند بالا ریست کنید. یک جفت از ترمینال‌ها باید اتصالی (احتمالاً دو جفت) را نشان دهد. دست کم یک جفت باید نشان دهنده بی نهایت باشد. با این حال توجه شود که یکی از جفت‌هایی که اتصالی را در اولین تست نشان دهد باید اکنون بی نهایت را نشان دهد و یک جفت که بی نهایت را نشان می‌دهد اکنون باید اتصالی را نشان دهد. اگر تایمر دیفراست از این تست‌ها موفق بیرون نیامد، احتمالاً باید تعویض شود.

نکات و توصیه های مربوط به فریزر

برای استفاده مناسب و کسب نتایج بهتر از فریزر، نکات و توصیه هایی وجود دارد که با عمل به آنها هم عمر فریزر بیشتر می شود و هم مواد بهتر فریز می شوند. این نکات عبارتند از:

بایدها:

·       طیف دمای مناسب بین صفر تا 5 درجه فارنهایت است

·       خریدن فریزر جدید ممکن است به طور قابل توجهی صورتحساب مصرف انرژی شما را کاهش دهد

·       کوئل ها را هر شش ماه یکبار با جاروبرقی یا گردگیر تمیز کنید تا کارایی آن افزایش یافته و هزینه ها کاهش یابند

·       در حین قطع برق، فریزر حدود 48 ساعت سرد باقی می ماند. در را تا زمانی که واقعاً ضروری نباشد، باز نکنید.

·       به صورت منظم فریزر خود را برفک زدایی کنید و هرگز برفک ها را نتراشید

·       یک فریزر کامل از یک فریزر نصفه کارآمدتر است اما فریزر را بیش از اندازه نیز پر نکنید

·       در یخچال یا فریزر در بخش نگهداری مواد را برندارید و یا در آن را باز نگذارید به طوری که کودک نتواند آن را ببندد.

·       فریزر خود را در زمان حرکت دادن و پر کردن در حالت قائم حفظ کنید

·       پس از حرکت دادن فریزر و پیش از وصل کردن به برق، 24 ساعت منتظر بمانید

·       فریزر باید دست کم دو اینچ (5 سانتیمتر) از پشت و 6 اینچ (15 سانتیمتر) از بالا با دیوار فاصله داشته باشد

·       برای کاهش سوختگی غذاها در فریزر، تا حد امکان دور غذاها را سلفون بکشید و تا حد ممکن هوا را خارج کنید.

نبایدها:

·       فریزر را بیش از حد پر نکنید، در غیراین صورت به خوبی عمل فریز انجام نخواهد شد

·       برفک جمع شده در فریزر را نتراشید، در غیر این صورت ممکن است مسیر سردکنندگی فریزر را سوراخ کنید

·       زمانی که فریزر به برق وصل نیست، آن را پر نکنید. برخی از واحدها مستلزم استفاده مستمر هستند تا از روغن کاری مناسب کمپرسور اطمینان حاصل شود.

·       فریزر را به پهلو خم نکنید، چون روغن کمپرسور ممکن است وارد کوئل ها شده و محبوس شود

چگونه مونتاژ بی متال ماشین ظرفشویی را تعویض کنیم؟

ظرف شوینده در ماشین ظرفشویی زمانی که توسط تایمر پیام دریافت کند، به صورت خودکار باز می شود. اگر ظرف ماده شوینده باز نشود، احتمالاً علت آن یکی از موارد زیر است:

1- اگر ظرف ماده شوینده به واسطه جرم ماده شوینده مسدود شده باشد، با تمیز کردن مشکل برطرف می شود. معمولاً، عمل شستشوی ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن کافی است، اما ماده شوینده ممکن است وارد عمل شده باشد و نیازمند دسترسی داخلی برای نظافت باشد.

2- بسیاری از ماشین های ظرفشویی از سوئیچ بی متال برای باز کردن الکتریکی ظرف شوینده استفاده می کنند. زمانی که جریان به سوئیچ اعمال می شود، فلز در دستگاه حرکت کرده و به ظرف ماده شوینده اجازه می دهد که باز شود.

3- در نهایت، اگر این سوئیچ پیام باز شدن را دریافت نمی کند، این می تواند نشان از وجود مشکل در کنترل تایمر یا سیمکشی باشد

هشدار: پیش از هر گونه تست یا تعمیر، اصول ایمنی را مطالعه نمایید.

پیش از تمیز کردن ماشین ظرفشویی، وسیله برقی را از برق کشیده یا برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع جریان قطع کنید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. برای سرویس کردن ظرف ماده شوینده و سوئیچ بی متال، لازم است که به بخش داخلی در دسترسی یافته شود. بسته به مدل این دسترسی متفاوت خواهد بود. در برخی از مدل ها، پنل داخلی برداشته می شود، در برخی دیگر، پنل خروجی. این احتمال وجود دارد که پنل دکوری جلویی با برداشتن گیره نگهدارنده در بالا، کناره ها یا پایین برداشته شود.

چگونه لکه های زنگار ماشین ظرفشویی را تمیز و برطرف نماییم؟

تمیز کردن سطح

برای برطرف نمودن لکه های زنگار، از محلول اسید اگزالیک و آب استفاده کنید (به دستورالعمل تولید کننده در خصوص اطلاعات مربوط به قدرت و میزان ترکیب این مواد رجوع کنید). اسید اگزالیک را می توان از بسیاری از فروشگاه های سخت افزار خریداری نمود. این اسید معمولاً به عنوان تمیز کننده دکل چوبی استفاده می شود.

هشدار: پیش از هر گونه تست یا تعمیر، اصول ایمنی را مطالعه نمایید.

پیش از تمیز کردن ماشین ظرفشویی، وسیله برقی را از برق کشیده یا برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع جریان قطع کنید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. از دستورالعمل های ایمنی برای کل محصولات تمیز کننده و اجزای تعمیر استفاده کنید.

اگر دیواره ها، سینک یا قفسه ها لکه زنگار دارند، علت آن احتمالاً خراش یا خرده شدن بخش داخلی یا روی قفسه های ظرف یا لیوان می باشد. ابتدا لکه های زنگار را تمیز کنید و سپس بخش آسیب دیده را برای جلوگیری از زنگار بیشتر تعمیر کنید.

زمانی که با اسید اگزالیک کار می کنید، دستکش لاتکس بدست کنید تا از پوست خود محافظت کرده و از تمام اصول ایمنی ارائه شده تولید کننده پیروی کنید.

سطح تعمیر

برای تعمیر سطح داخلی، باید ابتدا به دنبال منبع زنگار باشید. اگر آسیب به دیواره ها، سقف یا سینک وارد شده باشد، باید از ماده لکه گیری لعابی استفاده کنید. اگر آسیب به قفسه شیشه یا ظروف وارد شده است، از ماده لکه گیری پلاستیکی/ونیل استفاده کنید.

سطح را با برطرف کردن زنگار آماده کنید. ممکن است نیاز باشد که محل آسیب دیده را گسترده تر در نظر بگیرید تا از ترکیب خوب مواد لکه گیری اطمینان حاصل شود. از ساینده خوب مانند پارچه سمباده برای تمیز کردن و نرم ساختن سطح استفاده کنید.

از این مواد بر اساس دستورالعمل های تولید کننده استفاده کنید. معمولاً این ماده به همراه یک اسفنج کتان یا یک اپلیکاتور ارائه شده استفاده می شود. به این ماده اجازه دهید که پیش از اینکه لایه دوم استفاده شود و پیش از استفاده از ماشین ظرفشویی به طور کامل کار خود را انجام دهد.

چگونه شیر تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم؟

ماشین‌های ظرفشویی یا موتور یک سویه یا موتور معکوس دارند. تنها ماشین هایی که موتور یک سویه دارند، شیر تخلیه دارند. مدل هایی با موتور معکوس، زمانی که موتور معکوس کار می‌کند، آب را از ماشین به بیرون پمپ می‌کند. اگر موتور دو یا سه سیم داشته باشد، یک موتور یک سویه است. اگر موتور چهار سیم داشته باشد، موتور معکوس است و می‌توانید این مقاله را مطالعه نکنید.

توجه: پیش از تلاش برای تست یا تعمیر، اصول ایمنی را رعایت کنید.

پیش از تست مونتاژ شیر تخلیه، ماشین را از برق کشیده یا برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع اتصال، قطع کنید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود.

شیر تخلیه معمولاً نزدیک موتور است، اگرچه ممکن است جای دیگری نیز باشد. بدنبال شلنگ آبی باشید که از موتور یا بخش دیگر سینک شروع شده باشد. این شلنگ باید به شیر تخلیه منتهی شود. این شیر شامل بازوی مکانیکی درگاهی و یک سیم پیچ (که کوئل نیز نامیده می‌شود) می‌باشد. بازوی درگاهی به آب اجازه می‌دهد تا از سینک ماشین به سمت شیر تخلیه جریان یابد. باید قادر باشید که بازوی درگاهی را به آسانی و نرمی‌ به سمت بالا و پایین حرکت دهید. بازوی درگاهی نیز دو فنر متصل به خود دارد. اگر هر یک از فنرها مفقود شده یا آسیب دیده‌اند، باید تعویض شوند.

مکانیزم بازوی مکانیکی با سیم پیچ شیر تخلیه درگیر می‌شود. دو وایر به سیم پیچ متصل شده است. مکان وایرهای را پیش از جدا کردن روی سیم پیچ علامت گذاری کنید. وایرها به کمک یک گیره روی کانکتور متصل می‌شوند. کانکتور را محکم از ترمینال سیم پیچ بیرون بکشید (و وایرها را نکشید). ممکن است نیاز باشد که از دو دم باریک برای جدا کردن کانکتورها استفاده کنید. کانکتورها و ترمینال‌ها را از نظر فاسد شدگی بررسی کنید. اگر کانکتورها فاسد شده‌اند، باید تعویض شوند.

با استفاده از مولتی متر، سیم پیچ را از نظر مقاومت بررسی کنید. تنظیمات مولتی متر را روی X1 قرار دهید. یک میله را روی هر ترمینال قرار دهید. عقربه مولتی متر باید از بی نهایت تا 40 اوهم در زمان تماس میله‌ها با ترمینال‌ها تغییر کند. اگر عقربه بی نهایت را نشان می‌دهد یا غیر 40 اوهم را نشان می‌دهد، سیم پیچ باید تعویض شود.